Dla przedsiębiorstw z branży spożywczej mamy specjalne etykiety na opakowania kartonowe, szklane i plastikowe. Są to naklejki samoprzylepne, które służą oznakowaniu produktów. Mogą zawierać one np. kod kreskowy, skład, nazwę i dane producenta. Realizujemy wydruki na indywidualne zamówienie, dlatego każdy klient może zlecić nam przygotowanie nadruków z własnym logo i innymi ważnymi informacjami.

Oferujemy do wyboru różne materiały papierowe i foliowe. Każdy z nich ma inne właściwości i zapewnia inną trwałość oraz odporność na czynniki zewnętrzne. Przykładowo etykiety piwne powinny być wykonane z surowców zapobiegających przemoknięciu i odklejaniu się w niskiej temperaturze. Butelki z tym napojem często są przechowywane w lodówkach, więc mają kontakt z wilgocią. Naklejki o tych właściwościach polecamy również na wina, które są magazynowane w piwniczkach oraz specjalnych chłodniach. Chłodne powietrze i skraplająca się para wodna wpływają na stan opakowania, dlatego etykieta na ten alkohol musi być odporna na trudne warunki przechowywania.

Etykiety na słoiki z miodem

Nasze etykiety produktów spożywczych nadają się np. na słoiki z miodem. Są one dopuszczone do kontaktu z żywnością, więc gwarantują bezpieczeństwo. W sklepach ten pszczeli wyrób jest tradycyjnie sprzedawany w opakowaniach szklanych, na których najlepiej stosować klasyczne naklejki papierowe. Można znaleźć go również w butelkach z tworzyw sztucznych, na które również można zamówić personalizowane arkusze z dowolnym tekstem czy kodem kreskowym. Zapraszamy do współpracy, jeśli interesuje Państwa etykieta na miód według projektu z własnym logo. Realizujemy wszystkie zlecenia terminowo, z pełnym zaangażowaniem. Oferujemy pomoc w wyborze odpowiednich produktów. Dzięki wysokiej jakości druku nadruki zachowują odpowiednią ostrość oraz czytelność.

Najwyższa jakość etykiet na produkty spożywcze

Oferowane etykiety na produkty spożywcze to doskonała okazja, by wyróżnić asortyment na półce sklepowej. Stanowią one zarówno nośnik informacji dla klienta, jak i atrakcyjny element przyciągający uwagę. Kolorowe, estetyczne opakowania są przede wszystkim źródłem wiedzy na temat składu i właściwości żywności. Mają jednak duże znaczenie także w kontekście marketingu. Na butelce lub kartoniku zawierającym produkt można umieścić hasło reklamowe, grafikę lub rozpoznawalne logo, które wpłyną na lepszą sprzedaż. Etykiety produktowe to szansa na poprawę wyników sprzedażowych niskim kosztem. Ich drukowanie jest bowiem tanie, a efekty mogą przerosnąć oczekiwania.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą i wyboru profesjonalnych naklejek, na których może znaleźć się dowolny tekst zgodny z indywidualnym projektem. W razie pytań jesteśmy do dyspozycji. Chętnie opowiemy o dostępnym asortymencie i pomożemy w podjęciu decyzji. W przypadku produktu takiego jak np. miód etykieta ma walory informacyjne i estetyczne. Na innych opakowaniach może np. pełnić funkcję ulotki reklamowej, prezentując inne warianty danego wyrobu albo jego zastosowanie.

Etykiety na opakowania produktów spożywczych – druk fleksograficzny

W przypadku artykułów spożywczych etykiety muszą być nie tylko wytrzymałe na rozerwanie, ale przede wszystkim czytelne. Nadruk powinien mieć żywe, dobrze odwzorowane kolory, ostre krawędzie i wysoką rozdzielczość. W firmie Etidruk Etykiety doskonale to rozumiemy, dlatego na co dzień korzystamy z nowoczesnej metody druku fleksograficznego, który jest odpowiedni dla większości zastosowań związanych z produkcją opakowań. Umożliwia szybkie i ekonomiczne drukowanie wysokiej jakości etykiet dla masowo produkowanych artykułów spożywczych i monopolowych. Nadruk może zostać wykonany na wielu różnych materiałach, w tym folii białej, transparentnej, srebrnej, a także papierze strukturalnym.

Co więcej, taki projekt można dodatkowo uszlachetnić poprzez dodanie błyszczącego lub matowego laminatu czy zabezpieczenie lakierem ochronnym. Druk fleksograficzny jest doskonałym wyborem w przypadku przedsiębiorstw dbających o wysoki poziom komunikacji wizualnej, które chcą skutecznie rozreklamować swoje produkty oraz wyróżnić się na tle konkurencji. 

Jak zamówić etykietę na miód z własnym logo?

Większość dostępnych w sklepach słoików z miodem ma standardowy kształt, więc producentom tego słodkiego przysmaku trudno jest wyróżnić swój asortyment wśród konkurencji. Ciekawa, przyciągająca uwagę etykieta to świetny pomysł! Przygotuj projekt z własnym logo z pomocą naszych specjalistów i zamów druk naklejek odpornych na odklejanie. Mamy duże doświadczenie w swoim fachu, dlatego skutecznie doradzimy, na które elementy trzeba zwrócić uwagę, aby oznakowanie produktu spożywczego spełniało swą funkcję i miało estetyczny wygląd. Oprócz podstawowych informacji, takich jak:

  • kod kreskowy,
  • skład,
  • dane producenta,
  • data przydatności do spożycia,

na słoiczkach z miodem warto dodać kraj pochodzenia surowca. Dzięki temu klient będzie mógł wybrać, czy woli kupić lokalny, czy zagraniczny przysmak. Projekty z własnym logo mogą różnić się między sobą w zależności od tego, z jakich roślin pochodzi ten pszczeli produkt. Etykieta ze zdjęciem rzepakowego pola lub kwitnącej facelii z pewnością podniesie walory estetyczne i wartość informacyjną opakowania.

Etykieta na alkohol – czym różni się od zwykłej naklejki?

Producenci alkoholu wysokoprocentowego oraz piwa zamawiają specjalne etykiety dostosowane do warunków, w jakich transportowane i magazynowane są te trunki. Samochody-chłodnie utrzymują niską temperaturę. Często panuje w nich wysoka wilgotność powietrza, dlatego każda naklejka na opakowaniu musi być odporna na odklejanie pod wpływem warunków zewnętrznych.

Wino i inne napoje alkoholowe wrażliwe na wysoką temperaturę przechowuje się w specjalnych piwniczkach. Niektóre butelki leżakują tak nawet kilkadziesiąt lat. W związku z tym muszą być trwale oznakowane. Etykiety piwne i owijki lub naklejki na inne szklane opakowania zachowują swój kształt i funkcję, nawet gdy są przez dłuższy czas przechowywane w lodówce. Pozostają w nienaruszonym stanie pomimo skraplającej się pary wodnej i zimna. Nasze produkty spełniają oczekiwania najbardziej wymagających klientów z każdej branży.

Etykiety z własnym logo skutecznym narzędziem marketingowym

Branża spożywcza jest segmentem rynku, na którym panuje ogromna konkurencja. Dlatego warto zainwestować w pomysłowe, starannie zaprojektowane i wykonane etykiety na opakowania. Alkohole, miksy piwne, miód czy dżem – każda z tych kategorii musi uwzględniać określone wytyczne dotyczące informowania o składzie czy pochodzeniu surowców. Oferowane na stronie naklejki na szklane butelki i słoiki można w pełni dostosować do indywidualnych potrzeb. Przygotowujemy nawet najbardziej nietypowe wydruki. Dzięki nim produkty zyskują nieszablonowy wygląd i przyciągają uwagę klientów. Asortyment oznakowany naszymi etykietami jest rozpoznawalny na rynku, a producenci obserwują wzrost zainteresowania ofertą firmy. Naklejki z własnym logo są zarówno nośnikiem ważnych informacji, jak i narzędziem kreowania wizerunku marki. To dzięki nim łatwo jest znaleźć ulubiony miód czy piwo w markecie.