Druk offsetowy w Producent etykiet Etidruk Etykiety.pl - skontaktuj się z nami!

Druk offsetowy

Druk offsetowy jest techniką tzw. druku płaskiego, co oznacza, iż poszczególne elementy  aluminiowej matrycy offsetowej znajdują się na jednakowym poziomie. Druk ten wykorzystuje zjawisko wzajemnego odpychania się czynników niedrukujących i drukujących.

Do zalet tej technologii możemy zaliczyć realizowanie wydruków względnie tanio i szybko. Szczególnie w przypadku dużej ilości odbitek. Druk offsetowy daje nam możliwość użycia szerokiego zakresu papierów do druku w zakresie gramatur i rodzajów.

Często jednak ogranicza się do druku czterokolorowego (CMYK). Jeżeli chcemy uszlachetnić swoją etykietę lakierem, folią bądź złoceniem, to taki proces odbywa się to na osobnej linii, co może minimalnie wydłużyć czas realizacji.

Do czego służy druk offsetowy?

Druk offsetowy jest szeroko stosowaną techniką druku komercyjnego, dzięki której można uzyskać spójne i wysokiej jakości materiały drukowane. Zazwyczaj ta technika druku jest stosowana przy ilościach: 1000 i więcej sztuk.

Tutaj możesz zobaczyć jak działa druk offsetowy, krok po kroku: https://www.youtube.com/watch?v=5LMU-zB8Sro&ab_channel=ExpressCards

Zainspirowaliśmy Cię? Skontaktuj się z nami, chętnie Ci pomożemy. etykiety@etykiety.pl

Rozmiar czcionki
Kontrast