Etykieta to jeden z Twoich sposobów na zaprezentowanie swojego wyrobu światu i część strategii dotarcia do swojej grupy docelowej. Banderola (owijka) jest elementem, dzięki któremu możesz skutecznie wyróżnić swój produkt w butelce. Mnogość wykonanych zleceń dla firm z różnych branż i wieloletnie doświadczenie zespołu umożliwi nam dobór idealnego rozwiązania dla Ciebie. Niezależnie od tego, czy masz już gotowy projekt, czy potrzebujesz jeszcze kilku wskazówek – z przyjemnością pomożemy Ci zrealizować Twój pomysł. Zaufaj grupie specjalistów z pasją i rozpocznij współpracę właśnie z nami!

Owijki, czyli atrakcyjna przestrzeń reklamowa

Etykiety owijki służą do estetycznego oznaczania produktów w butelkach. Są idealnie dopasowane do kształtu opakowania, a wizualnie przypominają rękawy. Ich cechą charakterystyczną jest sklejenie jedynie w miejscu łączenia brzegów. Wykonujemy je najczęściej z folii lub papieru. Aby były znacznie trwalsze, laminujemy je lub pokrywamy inną powłoką. Dzięki temu nie tylko stają się wytrzymalsze i trudne do rozerwania, ale i zyskują przyciągające wzrok wykończenie. Nasze banderole mogą posiadać powierzchnię matową, błyszczącą bądź zostać uszlachetnione na przykład techniką cold stampingu.

Takie etykiety znajdują zastosowanie m.in. w branży spożywczej, alkoholowej i chemicznej. Ze względu na możliwość dostosowania ich kształtu stanowią ciekawe oznaczenie towaru. Informacje można rozmieścić również po wewnętrznej stronie owijek, ponieważ nie jest ona pokryta klejem. Z tego względu jest to zatem rozwiązanie atrakcyjne cenowo.

Banderole – dlaczego warto wybrać właśnie ten rodzaj etykiet?

Etykieta, która przemawia do Twojej grupy docelowej to ważna część działań z obszaru marketingu. Musisz pamiętać, że produkt to swego rodzaju wizytówka firmy, a więc powinien prezentować się jak najlepiej. Owijki zapewniają dużą powierzchnię do projektowania, są efektowne i pozwalają na łatwą identyfikację wyrobów danego przedsiębiorstwa w czasach, gdy propozycji jest naprawdę sporo. Dzięki odpowiedniej banderoli klienci bez trudu rozpoznają artykuły Twojej firmy na sklepowych półkach. Charakterystyczny design oraz idealne dopasowanie staną się świetną ozdobą opakowania, a personalizowana banderola będzie doskonałą reklamą. Dobrze zaprojektowana owijka pełni zatem funkcję dekoracyjną, ale i pozytywnie wpływa na rozpoznawalność marki.

Rola banderoli w procesie zakupu

Niejednokrotnie w decyzjach zakupowych istotnym czynnikiem wpływającym na zakup danego produktu był jego wygląd. Zdecydowanie lepsze wrażenie na kliencie wywiera banderola z ciekawą szatą graficzną niż etykieta o standardowym projekcie. Artykuł, który ładnie się prezentuje, sprawia wrażenie bardziej wartościowego i potrafi zainteresować. Trwałość naszych owijek, wyraźne kolory i odpowiednie nasycenie powodują, że tego typu oznaczenia nie tylko skupiają na sobie uwagę, ale i prezentują się profesjonalnie. Dzięki temu szybciej zdobędziesz zaufanie potencjalnych klientów.

Na banderoli mogą znaleźć się zarówno elementy pełniące funkcję informacyjną, jak i komunikaty reklamowe. Możemy umieścić na niej między innymi logo, slogan reklamowy, czytelny i atrakcyjny opis, konkretne informacje (skład kosmetyku lub artykułu spożywczego). To jednak tylko część pozycji, które mają swój udział w procesie, który ma miejsce, zanim dojdzie do zakupu. Czasami projekt jest też uzupełniony o ciekawy dodatek dla klienta. Znajduje się on po wewnętrznej stronie owijki, a informacja o nim może przekonać potencjalnego klienta do skorzystania z oferty.

Czy projekt owijki ma wpływ na wizerunek marki?

Taka etykieta pełni nie tylko rolę zachęty do zakupu. To swego rodzaju wizytówka, która reprezentuje Twoje przedsiębiorstwo i przywołuje związane z nim pozytywne skojarzenia. Owijka może budować świadomość marki i jest nieocenionym wsparciem na drodze do zdobycia przez firmę ugruntowanej pozycji na rynku – renomy nie można bowiem zbudować bez rozpoznawalności. Zabezpieczenie w postaci trwałej banderoli wpływa też na wizerunek. Chroni artykuł przed niepożądanym otwarciem, podnosząc tym samym prestiż producenta. Efekt? Klienci darzą Twoją firmę zaufaniem, a jej dobra opinia rośnie.

Banderola a język marki

Idealnie dopasujemy do Twojego wyrobu projekt, który stanie się Twoją małą reklamą, a jednak znacząco wpłynie na osiągnięcie sukcesu. Banderola to przestrzeń, by zaprezentować ton narracji marki. Jest to ważny aspekt wizerunku, a czasami też cecha charakterystyczna, która przyciąga konsumentów. Odpowiednią owijką możesz wyrazić charakter swojej działalności i nadać wartościowy komunikat. Twoją firmę wyróżnia prestiż? A może masz luźne podejście do swoich odbiorców? Etykieta pomoże Ci to przekazać! Wspólnie rozplanujemy przestrzeń banderoli tak, by przypadła do gustu nie tylko potencjalnym klientom, ale przede wszystkim Tobie. Musisz odczuwać maksymalną satysfakcję ze swojego produktu!

Wyróżnij swoje produkty na rynku!

Chcesz w atrakcyjny sposób zaprezentować podstawowe informacje o swoim artykule lub wyróżnić go spośród wyrobów konkurencji? Świetnie! Nasi specjaliści z przyjemnością pomogą Ci w stworzeniu doskonałego projektu owijki. Etykiety to świetna przestrzeń na działania marketingowe, a my wiemy, jak ją wykorzystać! W naszych drukarniach powstają banderole najwyższej jakości – atrakcyjne wizualnie i wartościowe reklamowo. Nie czekaj i daj sobie szansę na to, by zaistnieć na rynku!

Etykieta to jeden z Twoich sposobów na zaprezentowanie swojego wyrobu światu i część strategii dotarcia do swojej grupy docelowej. Banderola (owijka) jest elementem, dzięki któremu możesz skutecznie wyróżnić swój produkt w butelce. Mnogość wykonanych zleceń dla firm z różnych branż i wieloletnie doświadczenie zespołu umożliwi nam dobór idealnego rozwiązania dla Ciebie. Niezależnie od tego, czy masz już gotowy projekt, czy potrzebujesz jeszcze kilku wskazówek – z przyjemnością pomożemy Ci zrealizować Twój pomysł. Zaufaj grupie specjalistów z pasją i rozpocznij współpracę właśnie z nami!