Dzięki tej metodzie druku etykiet oszczędzisz zarówno czas, jak i budżet. Druk cyfrowy umożliwia wprowadzanie zmian w projekcie etykiety przy niewielkich lub żadnych dodatkowych kosztach. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku prototypów lub małych serii, ponieważ umożliwia klientom dostosowywanie, przetestowanie etykiet do potrzeb w miarę rozwoju swoich produktów.

Największą zaletą druku cyfrowego jest druk “tu i teraz”. Mamy możliwość drukowania niskonakładowych  serii w krótkim czasie , bez  ponoszenia wysokich kosztów matryc. Mamy również  możliwość nadruku  na każdej  etykiecie różnych, zmiennych danych   teksty, grafika, numerowanie, personalizację danych.  Możemy to zrobić podczas jednego wydruku. Ilość zmiennej informacji jest uzależniona jedynie od twojej wyobraźni i potrzeb.

 

 

Jeżeli planujesz wydruk średnich i wysokich nakładów, ta metoda nie jest dla ciebie. Druk cyfrowy ogranicza również użycie farb specjalnych. Kolory specjalne łatwiej jest drukować analogowo niż cyfrowo. W tradycyjnych metodach drukarze mogą tworzyć własne kolory poprzez mieszanie wybranych farb w określonych proporcjach. Konieczność termicznego procesu utrwalania nadruku, powoduje specyficzne wymagania stawiane podłożom, a to z kolei zawęża zakres ich stosowania.

Jeśli wybierasz druk cyfrowy również możesz dbasz o środowisko! Cyfrowe prasy mogą drukować na materiałach z certyfikatem FSC, podłożach w 100% z recyklingu oraz tymi biodegradowalnymi.

Wejdź do sekcji „realizacje” i zainspiruj się naszymi etykietami, które sprzedają.

Nowoczesne etykiety – sprawdź, czym jest druk cyfrowy

Oferowany na stronie etykiety.pl druk cyfrowy etykiet to propozycja dla firm, które szukają estetycznych oznaczeń na produkty. Można zamówić u nas pojedyncze arkusze oraz zestawy naklejek i banderoli przeznaczone do znakowania towaru. Mamy propozycje na opakowania o tradycyjnych i niestandardowych kształtach:

 • kartony,
 • butelki ze szkła i tworzyw sztucznych,
 • plastikowe pojemniki.

Produkowane w naszej firmie etykiety cyfrowe spełniają kryteria wysokiej jakości. Łączymy wieloletnie doświadczenie z nowoczesnymi materiałami i technologiami. Świetnie wyposażony park maszynowy zapewnia możliwość realizacji projektów stanowiących duże wyzwanie, np. druku naklejek i banderoli na butelki i pojemniki o nietypowym kształcie. Dopasowujemy rodzaj papieru do specyfiki danego produktu.

Etykiety cyfrowe – dla kogo?

Nowoczesne etykiety wytwarzane w druku cyfrowym są przeznaczone przede wszystkim dla niewielkich firm, które produkują towary w małych seriach. Wykorzystanie drukarki offsetowej jest w tym przypadku zbyt drogie, ponieważ wymaga m.in. przygotowana matrycy. Nasi pracownicy chętnie udzielą szczegółowych informacji dotyczących różnic między tymi dwoma technikami. Jeśli klientom zależy na dobrze odwzorowanych kolorach, ponieważ zamawiają wydruk dużych etykiet ze zdjęciami lub wartościowymi grafikami, wówczas warto rozważyć wybór offsetu. Gwarantuje on bowiem zdecydowanie lepszą jakość. Zaletami druku cyfrowego są natomiast:

 • szybkość realizacji,
 • możliwość edycji projektu w ostatniej chwili,
 • opcja personalizacji każdego wydruku (np. poprzez nadanie unikalnego numeru),
 • niska cena.

W związku z tym wybór etykiet cyfrowych polecamy firmom, które potrzebują maksymalnie kilkaset arkuszy i którym zależy na szybkiej realizacji zlecenia.

Duży wybór cyfrowych etykiet dla Twoich produktów

Dzięki dużemu doświadczeniu w obsłudze klientów z różnych branż dobrze rozumiemy, że etykietę trzeba zawsze starannie dobierać do konkretnego asortymentu. Przykładowo na butelki do wina i piwa przeznaczone są specjalne naklejki odporne na przemakanie i przechowywanie w niskiej temperaturze. Druk cyfrowy zapewnia szybką realizację zamówienia, więc oznakowany towar może bezzwłocznie trafić na sklepowe półki. Jest to szczególnie ważne m.in. w przypadku małoseryjnej produkcji napojów o krótkiej dacie przydatności do spożycia. Nasze produkty są odporne na wilgoć i odklejanie, dlatego świetnie sprawdzają się do znakowania artykułów spożywczych przechowywanych w lodówkach. Przyjmujemy zlecenia na przygotowanie etykiet drukowanych cyfrowo z własnym logo i innymi szczegółami, np.:

 • kodem kreskowym,
 • składem,
 • danymi producenta,
 • hasłami reklamowymi,
 • kuponami promocyjnymi.

Nasza firma realizuje wydruki na indywidualne zamówienie, zatem każdy klient może dopasować projekt do własnych oczekiwań. Używane materiały są dopuszczone do kontaktu z żywnością. Gwarantują bezpieczeństwo i zwiększają estetykę opakowania. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą druku cyfrowego, by oszczędzać czas i przyspieszyć wprowadzanie towarów do obrotu.