Dzięki tej metodzie druku etykiet oszczędzisz zarówno czas, jak i budżet. Druk cyfrowy umożliwia wprowadzanie zmian w projekcie etykiety przy niewielkich lub żadnych dodatkowych kosztach. Jest to idealne rozwiązanie w przypadku prototypów lub małych serii, ponieważ umożliwia klientom dostosowywanie, przetestowanie etykiet do potrzeb w miarę rozwoju swoich produktów.

Największą zaletą druku cyfrowego jest druk “tu i teraz”. Mamy możliwość drukowania niskonakładowych  serii w krótkim czasie , bez  ponoszenia wysokich kosztów matryc. Mamy również  możliwość nadruku  na każdej  etykiecie różnych, zmiennych danych   teksty, grafika, numerowanie, personalizację danych.  Możemy to zrobić podczas jednego wydruku. Ilość zmiennej informacji jest uzależniona jedynie od twojej wyobraźni i potrzeb.

Druk cyfrowy etykiet

Jeżeli planujesz wydruk średnich i wysokich nakładów, ta metoda nie jest dla ciebie. Druk cyfrowy ogranicza również użycie farb specjalnych. Kolory specjalne łatwiej jest drukować analogowo niż cyfrowo. W tradycyjnych metodach drukarze mogą tworzyć własne kolory poprzez mieszanie wybranych farb w określonych proporcjach. Konieczność termicznego procesu utrwalania nadruku, powoduje specyficzne wymagania stawiane podłożom, a to z kolei zawęża zakres ich stosowania.

Jeśli wybierasz druk cyfrowy również możesz dbasz o środowisko! Cyfrowe prasy mogą drukować na materiałach z certyfikatem FSC, podłożach w 100% z recyklingu oraz tymi biodegradowalnymi.

Wejdź do sekcji “realizacje” i zainspiruj się naszymi etykietami, które sprzedają.